У Львові лікарі моляться за хворих

У церкві св. Йосафата у Львові по вул. Замарстинівській, 134 відбуваються молитовні зібрання для лікарів та працівників медичної сфери. Така співпраця духовенства та медиків покликана допомагати пацієнтам, які потребують зцілення від хвороб.

Започаткував ці зустрічі о. Володимир Груца, який навчаючись в Австрії, захопився ідеєю лікарки, яка разом зі своїм персоналом заснувала молитовну групу, де вони моляться за хворих, особливо за невиліковних, допомагаючи їм гідно піти з життя, розрадити й полегшити їх фізичні муки.

«Хоч на Заході в медицину вкладають великі кошти, вона має набагато більше можливостей та розвинуті технології, проте багато лікарів зрозуміли, що є лише своєрідним інструментом в Божих руках і без Його допомоги не можуть лікувати людей», − розповідає отець Володимир. Він перейняв цей досвід для України, щоб у нас також співпраця духовних осіб та «людей в білих халатах» стала порятунком для недужих, адже масштабні порушення прав пацієнтів через неякісну або невчасну медичну допомогу призводять до численних смертей та інвалідностей.

Таку ініціативу отця однією з перших підтримала Христина Комісар-Цар, яка працює лікарем-урологом. Жінка переконана, що великим досягненням зустрічей буде те, коли з кожної медичної установи міста, прийде хоча б один працівник і зрозуміє, щоб допомогти хворим, не достатньо лише препаратів та ліків. Маючи певний лікарський досвід, вона стверджує, що душа пацієнта також потребує лікування. Тому кожне зібрання о. Володимир Груца розпочинає короткою духовною наукою, пізніше відводить час для роздумів та молитви в тиші. Після чого служить молебень біля мощей блаженного Миколая Чарнецького, які з липня 2002 перебувають у цьому храмі.

Зустрічі зробили відкритими для усіх охочих. Згодом планують зібрати працівників медицини у більш тісному колі, можливо за чаєм, аби вони могли відверто поділитися своїми проблемами, досвідом, враженнями та побажаннями. Передбачаються, що такі зібрання для медиків стануть регулярними й відбуватимуться кожного першого понеділка місяця.