Українська молодь Христові

 Історія створення парафіяльної спільноти

УГКЦ Святої Покрови Пречистої Діви Марії

«Українська молодь – Христові» (УМХ)

м. Моршина

У 1991 році при церкві було створено парафіяльну спільноту « Українська молодь – Христові» (УМХ). Ідейним провідником спільноти був отець Іван Пецюх, а довголітнім головою організації -  Петро Грицай. Отець Іван раз у тиждень збирав молодь, проводив з ними спільну молитву, катехизацію, влаштовував дебати з питань віри та обряду. Члени УМХ організовували різні поїздки до святих місць, на свято Пасхи організовували гаївки для дітей, де  навчали їх співу і рухів. Стрийська, а з нею і Моршинська молодь УМХ, були ініціаторами прощі до Гошева на Ясну Гору.   Молодь УМХ побувала з отцем Іваном у різних святих місцях – це і Гошів, Зарваниця, Люрд, Тезе, Грушів, Крехів, Ченстовхов, брали участь у з’їздах молоді у Самборі та Львові.  Також унікальною була можливість для молоді спільно з отцем Іваном у 2001 році приїхати до Львова назустріч з Папою Римським Іваном Павлом II . Під час зустрічі молодь набралась незабутніх вражень, більше скріпилася у Христовій Вірі, та  хоча була негода та в серцях тих молодих людей палав вогонь, який запалив своїм словом, своєю святістю Іван Павло II. Учасники УМХ займались і харитативною діяльністю, зокрема відвідували і надавали посильну допомогу  хворим нашої парафії. Всім добре знаний блаженної пам'яті Віктор Чорноштан, незрячий юнак, який страждав від церебрального паралічу  але водночас писав чудові вірші і був надзвичайно світлою людиною, постійно відчував опіку і турботливу любов від Моршинської молодіжної спільноти УМХ.

Сьогодні вже діти колишніх умхівців поповнюють ряди нашої спільноти і під чуйним керівництвом о.Івана Пецюха духовно збагачує молодь сотрудник нашої парафії о. Ігор Левицький. 

 З 2019 року  новим духівником спільноти «Українська молодь – Христові» є о. Тарас Гуменний. 

Щосуботи о 17:00  у парафіяльній світлиці нашого храму відбуваються зустрічі о. Тараса з шкільною та студентською молоддю.

ТУТ ЗНАЙДЕШ СЕБЕ! ТУТ ЗНАЙДЕШ ХРИСТА! ТУТ ЗНАЙДЕШ СЕБЕ У ХРИСТІ!

Запрошуємо усіх стати частинкою УМХ :)

Більше:  https://www.facebook.com/profile.php?id=100041915233766

 

 

Календар свят та подій

Новини