Українська молодь Христові

 Історія створення парафіяльної спільноти

УГКЦ Святої Покрови Пречистої Діви Марії

«Українська молодь – Христові» (УМХ)

м. Моршина

У 1991 році при церкві було створено парафіяльну спільноту « Українська молодь – Христові» (УМХ). Ідейним провідником спільноти був отець Іван Пецюх, а довголітнім головою організації -  Петро Грицай. Отець Іван раз у тиждень збирав молодь, проводив з ними спільну молитву, катехизацію, влаштовував дебати з питань віри та обряду. Члени УМХ організовували різні поїздки до святих місць, на свято Пасхи організовували гаївки для дітей, де  навчали їх співу і рухів. Стрийська, а з нею і Моршинська молодь УМХ, були ініціаторами прощі до Гошева на Ясну Гору.   Молодь УМХ побувала з отцем Іваном у різних святих місцях – це і Гошів, Зарваниця, Люрд, Тезе, Грушів, Крехів, Ченстовхов, брали участь у з’їздах молоді у Самборі та Львові.  Також унікальною була можливість для молоді спільно з отцем Іваном у 2001 році приїхати до Львова назустріч з Папою Римським Іваном Павлом II . Під час зустрічі молодь набралась незабутніх вражень, більше скріпилася у Христовій Вірі, та  хоча була негода та в серцях тих молодих людей палав вогонь, який запалив своїм словом, своєю святістю Іван Павло II. Учасники УМХ займались і харитативною діяльністю, зокрема відвідували і надавали посильну допомогу  хворим нашої парафії. Всім добре знаний блаженної пам'яті Віктор Чорноштан, незрячий юнак, який страждав від церебрального паралічу  але водночас писав чудові вірші і був надзвичайно світлою людиною, постійно відчував опіку і турботливу любов від Моршинської молодіжної спільноти УМХ.

Сьогодні вже діти колишніх умхівців поповнюють ряди нашої спільноти і під чуйним керівництвом о.Івана Пецюха духовно збагачує молодь сотрудник нашої парафії о. Ігор Левицький. 

 З 2019 року  новим духівником спільноти «Українська молодь – Христові» був о. Тарас Гуменний. 

З лютого 2023 року опікується спільнотою отець Андрій Максимович.

Щосуботи о 16:00  у парафіяльній світлиці нашого храму відбуваються зустрічі о. Андрія з шкільною та студентською молоддю.

ТУТ ЗНАЙДЕШ СЕБЕ! ТУТ ЗНАЙДЕШ ХРИСТА! ТУТ ЗНАЙДЕШ СЕБЕ У ХРИСТІ!

Запрошуємо усіх стати частинкою УМХ :)

Більше:  https://www.facebook.com/profile.php?id=100041915233766

 

 

Новини

 • 13/05/2024
  Так як місяць травень - місяць Матері Божої, тому у цей час вшановуємо Матір Божу. Там, у Небі, царює могутня Небесна...
 • 13/05/2024
  Христо́с воскре́с із ме́ртвих, сме́ртю смерть подола́в, і тим, що в гроба́х, життя́ дарува́в  
 • 28/04/2024
  У часі Великого посту 27 квітня у нашому храмі відбувся день духовної віднови. З 11:00 до 13:00 та з 15:00 до 17:00...
 • 14/04/2024
  Цієї неділі наша парафія мала честь і велике задоволення приймати хор катедральної церкви Успіння Пресвятої Богородиці міста...