Християнське Виховання

 «Діти – важливі члени нашого

 суспільства, замислитися про

відповідальність перед якими

спонукає нас, зокрема, те, що від їх

виховання залежить майбутнє

нашого суспільства – держави»

Блаженніший Любомир Гузар

Виховання — це складний і багатогранний процес формування особистості і покликання будь-якого вихователя, чи то батьків, чи то вчителів, чи кожного, хто має відношення до виховання, - це виховувати серце людини. Реалізація такої делікатної справи в свідомості українського народу просто неможлива без християнських ідеалів та цінностей. Християнське виховання намагається дати дитині духовне спрямування, щоб вона могла встояти перед різними  спокусами і йти в житті правильним шляхом. Воно дбає про духовний розвиток особистості, що ґрунтується на вічних Божественних принципах.

Христос вчив «Пустіть дітей! Не бороніть їм приходити до мене, бо таких Царство Небесне» (Мт. 19:13). Це означає , що християнське виховання треба починати з найменших років. Тому що саме в дитячі роки формується внутрішній світ дитини. Душа дитини у віці до 6-7 років подібна м'якій глині, з якої можна ліпити її майбутню особистість. З дітьми дошкільного віку займається отець Тарас Гуменний,  який  продовжує добре розпочату справу отця Ігоря Левицького і продовжує засівати в дитячі серця зерна любові, милосердя, віри та надії.

Виховання молоді – спільна турбота  родини, школи, церкви. Якщо говорити про шкільне виховання, то певних успіхів у формування гармонійних, духовно зрілих особистостей можна досягти на уроках християнської етики, навчаючи дітей основних правд та виховуючи їх на засадах християнської моралі. З  дітьми у школі працюють отець Іван Пецюх та катехит Воєвода Марія Дмитрівна. І якраз уроки християнської етики, на засадах християнської моралі дають можливість підростаючому поколінню вибрати правильний шлях у житті, вибрати свою життєву позицію. Таким чином виховуємо доброго християнина та  справжнього громадянина. 

Митрополит Андрей Шептицький писав: "Пам'ятайте, що християнське виховання є більшим добром, ніж усі добра світу!"

Більше фото: https://www.facebook.com/pg/morshyncerkva/photos/?tab=album&album_id=242...

Календар свят та подій

Новини