Капеланське служіння

Капеланське служіння засноване на Божій доброті, яку Бог Отець виявив в Христі і розповсюджує силою Святого Духа через капеланів. Це краса і велич Божої благодаті - шукати і бачити людей, які потребують Божої допомоги, йти до них, піклуватись про них і разом з ними переносити всі тягарі життя. Жоден лікар, психолог, командир, товариш не зможе зробити того, що може зробити Святий Дух, через вірного і слухняного Богу капелана, а саме - дати для страждаючої душі Біблійну надію через стосунки з Богом.

Кожного тижня – у вівторок о 7:30, у терапевтичному відділі Моршинської міської лікарні служиться Свята Літургія. Хворі мають можливість прийняти Святі Тайни Покаяння та Євхаристії. Від  2013 року капеланське служіння здійснює  о. Ігор Левицький, сотрудник парафії Святої Покрови Пречистої Діви Марії м. Моршина. У лікарні  облаштований «духовний куток», де  відбуваються богослужіння. Священнослужитель у лікарні – духівник, духовний порадник. Це душпастирський супровід людини в її моменті страждання, коли хворий по-новому сприймає себе і світ навколо. Капелан – людина, яка допомагає в непростих обставинах і лікареві і хворому залишитися людьми, будувати правильні людські стосунки. Хворому - допомогти пережити хворобу, а лікареві все-таки допомагає бачити в особі, хворого, якому він служить, самого страждаючого Спасителя.    

о. Ігор, капелан Моршинського міського відділі Державної пожежної рятувальної частини №9, кожного вівторка  проводить спільну молитву з рятувальниками. Для цього облаштований «духовний куток». Після молитви отець духовно спілкується з рятувальниками. Такі духовні бесіди допомагають глибше осмислити і своє життя, і ту важливу місію, яку Господь довірим їм, стоячи на варті життя людей.

Також отець Ігор  здійснював капеланське служіння у Військово-медичному клінічному центрі Північного регіону  м. Харкова, опікуючись воїнами АТО, які тут проходять лікування та реабілітацію. Там він спільно з іншими капеланами кожен день служив Святу Літургію у міжконфесійній каплиці архангела Михаїла. У їхні обов’язки також входила молитва над важкопораненими, уділення Святих Тайн Сповіді, Євхаристії та Єлеопомазання. Окрім цього капелани спілкувалися з медперсоналом, які працюють у непростих умовах, допомагаючи їм нести нелегку службу словом Божим. 

Тому головна ціль капеланського служіння одна – спасіння людських душ.

  

 

                                                     

  

                                                                            

 

Календар свят та подій

Новини