Глава УГКЦ: «Молодь не еє проблемою: вона просто потребуєе відповідей на складні запитання»

Молодь не є проблемою. Вона чудова. Молодість - це дуже важливий, прекрасний період у житті кожної людини. Недаремно потім кожен із ностальгією згадує про свою молодість, коли весь світ здавався повен життя.

Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав в інтерактивній програмі «Живого ТБ» «Відкрита Церква» на тему «Молодь: шлях до Церкви».

Очевидно, вважає Блаженніший Святослав, що молодь потребує спілкування, уваги. Молоді люди потребують допомоги, щоб знайти відповіді на складні запитання, коли слід прийняти життєво важливі рішення. Для хлопця це, переважно, яку професію обрати, як зрозуміти своє покликання в житті, чи я покликаний створити сім'ю, яким чином можу розпізнавати, яка дівчина є саме та, що їй можу подарувати своє життя? Для дівчини – яким є хлопець, що має стати моїм супутником на життєвій дорозі? Дуже глибокі питання турбують молодь. І вона очікує відповіді.

«Тому я продовжую виконувати свою обіцянку, – розповів Глава Церкви, – яку я дав під час першої прес-конференції, коли став Главою Церкви. Я тоді пообіцяв, що молодь буде абсолютним пріоритетом моєї пастирської уваги. Тому всюди, де тільки є можливість, я шукаю зустрічі з молоддю. Відвідуючи єпархії в усьому світі, я прошу, щоб обов'язковим пунктом візиту була зустріч із молоддю, щоб можна було просто поспілкуватися і дати можливість молоді задати в неформальній обстановці непрості питання Главі Церкви».

За словами Блаженнішого Святослава, саме в такі моменти він відчуває, що молодь вбачає в Церкві не якусь холодну інституцію, а материнську спільноту людей, які хочуть стати поруч і супроводити її в дорозі до Бога. При цьому він прокоментував часті селфі, якими завершуються такі зустрічі: «Коли мені пропонують зробити селфі, я намагаюся бути доступним у такий спосіб. Я не маю з цим жодних проблем. Якщо для молодих людей це важливий емоційний момент, який вони хочуть зафіксувати на фото, а потім ще й з іншими поділитися, то чому ні?!»

У програмі озвучили статистичні дані про те, що віруючими себе називає 84 відсотки молодих українців. Правда, тільки 15 відсотків із них моляться часто. А 43 відсотки ходять до церкви лише на великі свята. І практично кожен десятий називає себе атеїстом.

На це Глава УГКЦ зазначив, що є різна статистика щодо кількості практикуючих віруючих молодих людей в Україні. «Але кожна молода людина шукає досконалості, вічності, вічної любові й повноти життя. Молодь у нас є релігійною, але, можливо, її релігійність, за нашими категоріями мислення, є нетрадиційною. Людина шукає Бога, шукає в Ньому відповіді на запитання, будує свої стосунки з Богом не так, як, скажімо, її бабуся, дідусь, мама чи тато. Дуже часто молодь не знає наших традиційних молитов, але спілкується з Ним по-своєму», – вважає Блаженніший Святослав.

Молодь, за словами Предстоятеля, часто не вміє виявляти свою релігійність, але вона, навіть у спілкуванні з Богом, є спонтанною. Проте це не означає, що релігійне життя молоді є менш інтенсивне. Навпаки, вона живе інтенсивним життям, учиться, працює... Життя молодої людини є більш інтенсивне, ніж, можливо, в інших вікових категоріях.

«Навіть ті молоді люди, які називають себе атеїстами, теж на це відповідають по-релігійному. Тому що заперечення існування Бога – це в непрямий спосіб доведення від протилежного того, що все-таки якась істота, яку ми називаємо Богом, є предметом мого зацікавлення, мого пошуку, а може, і відкинення», – сказав Глава УГКЦ.

«Часто молоді хлопці і дівчата починають віддалятися від релігійних спільнот при парафії. Та це не означає, що вони перестали жити релігійним життям. Це означає, що в них почався новий етап цього релігійного життя. Часом молодь може ставити дуже прикрі, незручні запитання, але не тому, що вона є погана, а тому, що очікує серйозних відповідей», – сказав гість програми.

«У будь-якому разі молодь потребує, зокрема від Церкви, чітких моральних орієнтирів, які б могли бути дороговказами для щоденних життєвих рішень, що їх людина молодого віку вчиться приймати сама і бере на себе за них  особисту відповідальність», – вважає Блаженніший Святослав.

Джерело: http://news.ugcc.ua

Додати коментар

Plain text

  • HTML теґи не відображаються
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.
CAPTCHA
Введіть слова з малюнка, щоб ми знали що ви людина, а не робот.
5 + 3 =
Розв'яжіть цю просту задачку і введіть відповідь. Наприклад, для 1+3 введіть 4.