Правила посту в УГКЦ

У понеділок, 18  березня, наша Церква входить у час Великого Посту.

Святий Василій Великий писав, що суть посту – не у стримуванні від їжі: «Справжній піст – це віддалення від себе злого, здержливість язика, стримання себе від гніву, здавлення собі лихих пожадань, обмови, брехні, кривоприсяги. Бути вільним від цих речей – це справжній піст. І саме в цьому лежить добро посту».
А й справді: що з того, що людина не їсть м’яса кілька тижнів, але лихословить, обмовляє, грішить, відкладає Тайну Покаяння на останній тиждень?

Адже піст – не стільки стримування від вживання м’ясного, як насамперед поправа свого життя: викорінювати гріх, який найчастіше робимо і який стає звичкою, а ще – присвятити більше свого часу для молитви, реколекцій, добрих вчинків, не відкладати примирення з Христом у сповіді на потім. Головне у пості – очистити свою душу і стримуватись від гріхів, знайти більше часу для спілкування з Богом.

Іван Золотоустий писав: «У пості перебуває страх Божий, а плоди його – святість, непорочність, довір’я до Бога, Небесне Царство, життя вічне». 
 

Правила посту в УГКЦ
Партикулярне право Кан. 115 (кан. 882 ККСЦ)

§ 1. Покутна практика посту, покаяння та стриманості, метою якої є надолуження за вчинені гріхи та осягнення більшої досконалості задля особистого освячення, – це найдавніша традиція Української Греко-Католицької Церкви.
§ 2. Усі вірні зобов’язані постити в такі періоди церковного року:Великий піст і Страсний тиждень; Петрівка; Успенський піст, або Спасівка; Різдвяний піст, або Пилипівка:
1) у перший день Великого посту і Страсну п’ятницю – суворий піст, тобто слід утримуватися від вживання м’ясних і молочних продуктів та яєць, а також страв, які містять ці продукти;
2) у перший тиждень Великого посту і впродовж усіх днів Страсного тижня потрібно утримуватися від споживання м’ясних продуктів і страв;
3) у понеділок, середу та п’ятницю інших тижнів Великого посту слід утриматися від споживання м’ясних продуктів і страв; у вівторок та четвер дозволено всі види їжі;
Стосовно звільнення від обов’язку посту потрібно дотримуватися таких положень:
– від будь-якого обов’язку посту звільняються: діти до 14 років та особи, яким виповнилося 60 років; важкохворі; вагітні; матері після пологів і ті, що годують груддю; ті, що подорожують (якщо час подорожі перевищує вісім годин); ті, що важко працюють; ті, що харчуються зі столу інших; убогі, котрі живуть з милостині;
– в окремих випадках звільняти від обов’язку постити може місцевий ієрарх, заохочуючи в цьому разі вірних до здійснення діл побожності та милосердя.

Бажаємо усім прожити цей Великий Піст так, щоб здобути якнайбільше користі для нашої душі!

 

Зображення: 

Додати коментар

Plain text

  • HTML теґи не відображаються
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.
CAPTCHA
Введіть слова з малюнка, щоб ми знали що ви людина, а не робот.
2 + 3 =
Розв'яжіть цю просту задачку і введіть відповідь. Наприклад, для 1+3 введіть 4.