Адміністративний лад

Центром християн Греко-Католицького обряду у м. Моршин є Церква Святої Покрови Пречистої Діви Марії. Однак у місті є ще кілька місць зібрань християнського люду. Це каплиця Божої Матері неподалік джерела та Пам’ятний знак Христа Чоловіколюбця.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Каплиця Божої Матері з’явилася біля джерела невипадково. За переказами місцевих мешканців, на цьому місці у Моршині з’явилася Пречиста. Свідком її об’яви була дівчинка-сирота, що саме пасла корів. Матір Божа підійшла до неї, утішила, а навколишні місця наповнила благодаттю та зникла. На місці появи Божої Матері забило джерело, вода в якому має неабиякі цілющі властивості. Біля цього місця мешканці Моршина встановили фігуру Діви Марії та приходили молитися. А у 1995 році біля джерела розпочали будівництво каплиці архітектором проекту якої є Олег Францкевич.Будівництво каплиці тривало рік, її освятили, а незабаром відкрили для молитовного відвідування людьми. Із приходом весни у ній щонеділі відправляється молебен до Пречистої Діви Марії. Її двері гостинно відкриті для людей різних конфесій.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Пам’ятний знак Христа Чоловіколюбця постав у Моршині у 2007 році. Споруджений перед входом до головного бювету міста, він збудований на місці колишньої каплиці Римо-Католицької церкви. Після ІІ світової війни каплицю перетворили на ресторан, який, проте, згодом згорів. Більше будувати на цьому місці не наважились. І лише згодом на місці каплиці встановили арку, а з настанням 2000-ліття Різдва Христового розпочали роботу над скульптурою Христа. Проект пам’ятного знаку розробив архітектор  Олег Францкевич, скульптор –  Роман Романович. Молитися до Христа Чоловіколюбця приходять віруючі усіх конфесій. Щороку тут відправляють молебен за здоров’я та добрий шлях у житті випускників Моршинської школи-ліцею.

 

 

 

 

 

 

 

 

На межі між Моршином та с. Довгим також стоїть знаменна для християн скульптура –фігура Божої Матері.  Меценат за кошти якого збудована фігура Віктор Янко, скульптор - Роман Романович. Освятили скульптуру священики усіх конфесій міста у 2003 році. А встановили її, адже мешканці Моршина виявляють особливу пошану до Пречистої Діви, щоразу згадуючи її появу місцевій малій сирітці.

 

 

 

 

Парафіяльна світлиця розташована позаду храму УГКЦ Святої Покрови Пречистої Діви Марії м. Моршин. Побудована світлиця у 2014 році, за кошти місцевого мецената Миколи Кмітя. Парафіяльна світлиця є місцем зустрічі різних парафіяльних спільнот. У світлиці відбуваються: біблійні зустрічі, катехизація, психологічна порадня, веселі канікули з Богом, різні зустрічі з цікавими людьми, реабілітація військових та членів їхніх родин, арт-терапія для дітей і літніх самотніх людей. На другому поверсі світлиці розташовані кімнати, в яких можуть погостювати гості нашої парафії.

Новини